Masaż, czyli jak to działa ...

Back,Massage,At,The,Spa

Masaż – to zespół zabiegów, które oddziaływują w różny sposób na tkanki i narządy naszego ciała. Dzięki czemu zmienia się wygląd i funkcjonowanie całego naszego organizmu.

Kontakt z masażystą następuje poprzez skórę, naszą zewnętrzną powłokę, która przez zakończenia nerwowe odbiera takie bodźce z zewnątrz jak ciepło, zimno, dotyk i ból. Jej zdrowy wygląd, odporność na szkodliwe czynniki, oraz jak najdłuższy młodzieńczy wygląd powinien być przedmiotem troski wszystkich. Zabiegi masażu wpływają nie tylko pielęgnacyjnie, ale przede wszystkim leczniczo na cały organizm.

Podczas zabiegu usuwane są obumarłe komórki naskórka, poprawia się czynność wydalnicza gruczołów łojowych i potowych, polepsza się ukrwienie skóry i co najważniejsze usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii.

Zabiegi masażu powodują że nasze mięśnie są szybciej zaopatrywane w tlen i substancje odżywcze, a toksyny zostają szybciej usunięte. Mięśnie dzięki temu uzyskują większa zdolność do pracy, szybciej się regenerują, podnosi się ich elastyczność.

Bardzo ważną role odgrywa masaż w funkcjonowaniu układu krążenia, odpowiedzialnego za odżywianie oczyszczanie naszego organizmu. Dzięki zabiegom nasze ciało jest nie tylko dobrze zaopatrzone w składniki odżywcze, ale także zostają zlikwidowane objawy zastoju krążenia oraz zanikają obrzęki. Poprawia się przepływ płynów tkankowych, dzięki temu w ciele nie sa zatrzymywane złogi i toksyny, które zatruwają nasz organizm.

Masaż poprawia również odpływ krwi żylnej, zmniejsza opór krwi w tętnicach, rozszerzają się naczynia krwionośne – dzięki temu nasze serce ma ułatwioną pracę. Zabiegi masażu mają korzystny wpływ na łagodzenie napięć i stresów, a także bólu różnego pochodzenia.

Masz pytanie? Zadzwoń​ +48 (22) 875-83-03​

Zobacz również